Добавено преди от Rocky Спорт
12 Видяно

Описание

Kоментар на Стоян Янков

Отборът на Левски победи с 1:0 украинския Олександрия на стадион “Георги Аспарухов” с гол на Габриел Обертан в 20-ата минута. Полузащитникът прати топката в горния ляв ъгъл с изстрел от 22 метра.

Преди мача "сините" представиха отбора си за новия сезон. От новите попълнения швейцарецът Давиде Мариани бе титуляр. Вратарят Мартин Полачек пък беше резерва на капитана Божидар Митрев и влезе през втората част. Пред него в защита действаха Милош Цветкович, Давид Яблонски, Аймен Белаид и Иван Горанов. Кали Тиам, Жорди Гомес и Давиде Мариани бяха халфовете в схемата 4-3-3. Кабрал, Обертан и Сержиу Буш започнаха в атака.

ЛЕВСКИ - Олександрия 1:0
1:0 Обертан (20)

ЛЕВСКИ (4-3-3): 21. Митрев (46-1. Полачек), 19. Цветкович (84-33. Иванов), 28. Яблонски (85-24. Папазов), 3. Белаид, 4. Горанов (77-6. Найденов), 23. Тиам, 13. Гомес (85-17 Петков), 15. Мариани (60-11. Белмонт), 32. Обертан (30. И.Димитров), 26. Кабрал (63-99. С. Иванов), 9. Буш (63-29.Костов)
Резерви: 12. П. Иванов, 91. Шейтанов, 75. Боримиров, 93. Кабов